Projekt Strefy Ładowania jest absolutną nowością na polskim rynku. Z tym większą więc energią i zaangażowaniem przystąpiliśmy do stworzenia koncepcji projektu i oprogramowania "wielkich komórek" czyli automatów pozwalających na ładowanie baterii (w telefonach komórkowych, i-podach itp.) i dezynfekcję telefonów, słuchawek do odtwarzaczy mp3, walkmenów itp.. Strefa ładowania Projekt był bardzo skomplikowany, a my byliśmy absolutnymi pionierami na polskim rynku jeśli chodzi o programowanie tego typu maszyn. Do naszych zadań należał również dobór i testy konfiguracji sprzętowej maszyny.
"Komórki" wykorzystują wrzutniki monet, a do komunikacji z serwerami korzystają z modemów GSM. Na potrzeby oprogramowania dla strefy korzystaliśmy z technologii JAVA i MS Visual Studio .NET.

Maszyny stoją w centrach handlowych i na Dworcu Centralnym w Warszawie. Zachęcamy do korzystania!

INFORMACJA PRASOWA- więcej informacji o Strefie Ładowania.

Strefa Ładowania – pierwsze publicznie dostępne urządzenia do szybkiego ładowania baterii w telefonach komórkowych.

Warszawa, 7 sierpnia 2007 r. – Firma Ad Solutions wprowadza na rynek urządzenia pod nazwą Strefa Ładowania, których główną funkcją jest ładowanie baterii do wszystkich rodzajów telefonów komórkowych. Jest to pierwsze i jedyne takie urządzenie w Polsce.

Strefa Ładowania to wszechstronne, wielofunkcyjne i multimedialne urządzenia wyposażone w 16 wtyczek przystosowanych do szybkiego ładowania wszystkich typów telefonów komórkowych używanych w Polsce. Oprócz ładowania baterii telefonów Strefa Ładowania posiada również wtyczkę do najpopularniejszego wśród menedżerów smartfonu Blackberry oraz młodzieżowego odtwarzacza plików mp3 marki iPod. Strefa Ładowania wyposażona jest w dwa uniwersalne klipsy, dzięki którym można naładować nawet starsze modele aparatów komórkowych. W tym przypadku wystarczy tylko wyjąć baterie z telefonu i podłączyć ją do klipsów.

Ładowanie baterii nigdy nie było tak szybkie i wygodne. Użytkownik telefonu może przedłużyć czas funkcjonowania baterii nawet do 8 godzin aktywnej pracy. Jednorazowy cykl ładowania trwa 15 minut.

Każde urządzenie Strefa Ładowania wyposażone jest w dotykowy ekran LCD, który pełni funkcję nawigacyjną. Klikając palcem w dostępne na ekranie ikony można w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się wszystkiego o Strefie Ładowania oraz skorzystać z usług ładownia baterii.

Według badań GUS telefon komórkowy posiada ponad 96% mieszkańców Polski. W dużych miastach liczba ta jest większa. Wraz z postępem technologii i rozwijania nowych funkcji telefonu pojawił się problem pojemności baterii, a co za tym idzie aktywnego czasu pracy aparatów komórkowych. Często zdarza się, że bateria wyładowuje się w najmniej odpowiednim momencie. Dotychczas naładowanie baterii w takich sytuacjach nie było możliwe. Strefa Ładowania umożliwi rozwiązanie tego problemu.

Dodatkową funkcją Strefy Ładowania jest dezynfekcja telefonu, której okno zamontowane jest na panelu przednim urządzenia. Jest to usługa dla wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, palmtopów i innych kieszonkowych urządzeń multimedialnych. Badania przeprowadzone przez Manchester Metropolitan University dowiodły, iż na jednym centymetrze kwadratowym telefonu komórkowego znajduje się około 4 tys. bakterii, co sprawia, że jest on największym skupiskiem bakterii w naszym otoczeniu. Dla porównania klawiatura komputera na jednym centymetrze kwadratowym zawiera około 2,5 tys. bakterii, a deska klozetowa zaledwie 8.

Urządzenia Strefa Ładowania w przyszłości będą pełnić funkcję kiosków multimedialnych, w których będzie można kupić za gotówkę doładowania pre-paid w systemie on-line wszystkich operatorów sieci komórkowych. Jako pierwsi w Polsce umożliwimy także sprzedaż gadżetów multimedialnych takich jak gry, aplikacje java, tapety czy true tone’y za gotówkę bez konieczności wysyłania kosztownego smsa premium. Dzięki temu gry i inne aplikacje kupowane w Strefie Ładowania będą dużo tańsze - podkreślali współautorzy projektu.

Strefa Ładowania oprócz wymienionych wyżej funkcji jest również innowacyjnym „indorowym” nośnikiem reklamowym, niespotykanym dotąd w Polsce. Dotykowy 17” ekran LCD oraz zamontowany w dolnej części urządzenia backlight daje możliwość niestandardowego eksponowania przekazu reklamowego.

Pełna lista lokalizacji, gdzie można korzystać ze Strefy Ładowania znajduje się stronie internetowej www.strefaladowania.pl