strona główna / Firma / Technologia i infrastruktura

Technologia i infrastruktura

Technologie programistyczne

Technologia programistyczna Galactica oparta jest na narzędziach dostarczanych przez firmę Microsoft, zarówno w zakresie narzędzi programistycznych, jak i platformy serwerowej oraz bazodanowej. Idea infrastruktury opiera się na platformie programistycznej stworzonej i rozwijanej nieustannie przez Galactica. W oparciu o tą platformę tworzone są dedykowane systemy internetowe dla klientów. Baza gotowych modułów, komponentów, interfejsu i rozwiązań pozwala obniżać koszty tworzenia nowych rozwiązań oraz optymalizuje koszty aktualizacji związanych z rozwojem technologicznym i migracją systemów do nowych wersji. Scentralizowany rozwój platformy Galactica jest również elementem polityki jakości, dzięki której tworzone rozwiązania cechuje wysoka niezawodność i przyjazność.

 

Integracja systemów

Galactica wykorzystuje także technologie partnerów, za pomocą których integrowane są własne systemy z rozwiązaniami innych dostawców. Rozwiązania Galactica mogą być integrowane z zewnętrznymi urządzeniami, m.in. z urządzeniami mobilnymi, systemami drukującymi, systemami kodów kreskowych, centrami SMSC i innymi urządzeniami. W zakresie dostarczanych systemów branżowych Galactica jest zintegrowana z blisko setką różnego rodzaju portali i serwisów branżowych. Dedykowane oprogramowanie Galactica może być integrowane z lokalnymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie, m.in. z systemami CAD, ERP, MRP, także z systemami dedykowanymi innych producentów.

 

Centrum hostingowe

Galactica dysponuje własnym centrum hostingowym zdolnym utrzymywać systemy internetowe, strony WWW i portale zarówno wyprodukowane, jak i powierzone Galactica. Wykorzystywane są wysokiej klasy systemy serwerowe, zapewniające bezpieczeństwo i wymaganą wydajność. Centrum wyposażone jest w:
 

  • systemy klimatyzacji (klimatyzacja precyzyjna, dostosowanie temperatury i wilgotności)
  • bezpieczeństwa pożarowego (system wykrywania i sygnalizacji pożaru, współpracujący z automatycznym systemem gaszenia ognia)
  • zasilania (zasilanie naszego centrum zapewniają w sumie aż cztery przyłącza średniego napięcia do dwóch miejskich ringów energetycznych)
  • bezpieczeństwa obiektowego (monitoring i ewidencja dostępu przez pracowników)
  • Sieć IP (Sieć pracuje w pełnej redundancji, w konfiguracji "no single point of failure"), Galactica posiada także własne klasy adresowe IP.

 

Galactica zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa i jakości łącz internetowych, a tym samym pełną dostępność hostowanych systemów.